KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17102019
nr 1710 2019
Kristina Jöred
(1913-2003), Sverige
Oljemålning, "Det hände på Södermälarstrand". Signerad. Olja på pannå, 46x35 cm, yttermått inklusive ram: 53x42 cm
Kristina Jöred, svensk bildkonstnär född 1913, död 2003.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 16 juni 2025
kl 18:30:05
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
16 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Kristina Jöred
Läs mer om Kristina Jöred